Елена Макеева приняла участие в круглом столе по вопросам расширенного применения РРО

115 червня Європейська бізнес асоціація провела вже другий круглий стіл на тему: «РРО в Україні: виклики, можливості та перспективи». Спікерами виступили Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України, Наталія Рубан, Директор департаменту податкового та митного аудиту ДФС, Андрій Журжій, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Ігор Ланда, Голова Комітету з роздрібної торгівлі Європейської Бізнес Асоціації. У зустрічі також взяли участь представники Комітетів з роздрібної торгівлі, профільні Асоціації та громадські організації.

 

Круглий стіл став черговим заходом у системі спільних комунікацій між представниками влади та бізнесу, спрямованих на обговорення питань впровадження реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) для суб’єктів, що використовують спрощену систему оподаткування 2 та 3 групи.

 

Як відомо, згідно з Законом України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 липня 2015 року вимога щодо обов’язкового застосування РРО пошириться на платників єдиного податку ІІІ групи, а вже з 1 січня 2016 року – і на платників єдиного податку ІІ групи (крім тих платників, які здійснюють продаж товарів на ринках та через засоби пересувної мережі).

 

2Заступник Міністра фінансів Олена Макеєва в чергове зазначила, що основна мета запровадження касових апаратів — посилення контролю за обігом готівки та створення рівних умов для ведення бізнесу для всіх суб’єктів господарювання.

 

Наталія Рубан надала статистику щодо кількості підприємців, які повинні розпочати користування РРО з 1 липня. Так, за підрахунками ДФС, з 284 тисяч підприємців 3 групи касових апаратів потребують тільки 55 тисяч. З числа цих компаній значна кількість може перейти на безготівкову форму розрахунків, і лише 8 тисяч суб’єктів господарювання цієї групи здійснюють роздрібну торгівлю та в обов’язковому порядку повинні встановити РРО.

 

Окрім того, представник ДФС розповіла про мінімальну вартість касового апарату, яка складає 3,5 тисячі гривень, 150 гривень на місяць потрібно сплачувати за послуги сервісного центру, 29 гривень за послуги екваєра та 10 гривень за пломбування РРО.

 

Перший заступник голови Комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики Андрій Журжій у своєму виступі також наголосив, що в законопроекті 1088 максимально враховані побажання робочої групи, яка представляла інтереси підприємців. Законопроект не передбачає необхідності зберігати фіскальні чеки; відмінено норму щодо обліку запасів, запроваджено відповідальність для сервісних центрів, щодо невчасного обслуговування; відмінено норми штрафів за незначну невідповідність коштів в касі, зменшено розмір штрафів.

 

Ігор Ланда згадав про безкоштовне навчання з касової дисципліни, запроваджене мережами «Новус» та «Фокстрот», а також особливу увагу у своєму виступі приділив практиці застосування РРО. У рамках круглого столу, спікери дали відповіді на запитання підприємців щодо норм введення касових апаратів, провівши конструктивну дискусію з метою напрацювання практичних рішень в проблематиці РРО.


Использованы материалы ресурса "Министерство финансов Украины" от 16.06.2015.

Опубликовано на языке оригинала.

 

Обсуждение закрыто.
Соорганизаторы