Бой с тенью. Как введение кассовых аппаратов защитит интересы бизнеса, граждан и государства? Игорь Ланда для газеты «Сегодня»

Автор статьи — Игорь Ланда, председатель комитета розничной торговли Европейской Бизнес Ассоциации.


200298275-009-mainКонкуренція між легальним і тіньовим бізнесом в нашій державі  існує з часів незалежності . Зажди є ті, хто намагається чітко дотримуватись "правил гри" і тих, хто їх або системо порушує, або не виконує взагалі – тіньовий сегмент. З багаторічного досвіду в підприємництві можу з упевненістю стверджувати, що там, де немає правил, панує хаос, а успішний бізнес і хаос просто несумісні. Фактична нерівність перед законом для порядних бізнесменів означає нерівні умови на ринку. Відповідно, чесний дохід не може перевищити тіньового. Для клієнта ж правовий гармидер в українському бізнесі значить, по-перше, неможливість захистити свої права як споживача, і по-друге, неможливість вберегти себе від неякісних товарів і фальсифікатів. Знов-таки, негативний досвід клієнта з нелегальним бізнесом знижує довіру до гравців всього сектору. Репутація ж у нашій сфері – головний капітал.

 

Тому мене тішить, що в Україні нарешті почали запроваджувати єдині для всіх європейські стандарти роботи. Візьмемо, приміром, введення обов’язкової реєстрації розрахункових операцій чи, іншими словами, сплату товару чи послуги через касовий апарат. Багато бізнесменів, які й досі живуть в 90-их, поставились до ініціативи досить вороже, що мене, чесно кажучи, дивує. Підприємець, який мислить стратегічно,  який націлений на довге й успішне життя в бізнесі, має всіляко вітати такі нововведення.

 

В Польщі, наприклад, розрахунок через касові апарати запроваджений у всіх галузях, навіть у таксі вам видадуть чек. Нагадаю, що досягнуті прозорість у веденні бізнесу та рівність перед законом зробили нашу сусідку однією з найрозвиненіших країн Європи. Зараз вона знаходиться на лідируючих позиціях за рівнем ВВП на душу населення в ЄС. А ще 20 років тому її економіка була в такому ж стані, як і наша. У Грузії також застосування РРО є обов’язковим для всіх підприємців, крім представників мікробізнесу, доходи яких за грузинським законодавством не перевищують 30 тис. ларі або близько 240 тис. грн.. Про результати фінансових реформ у цій державі ми теж всі добре знаємо.

 

886cbfaceeaab04d07e19bd79e7258343191d7b3

За багато років у бізнесі я ще не знайшов кращого методу, ніж звичайний касовий апарат, щоб відслідковувати реальний прибуток і бути певним, що продавці виконують свою роботу чесно та сумлінно. На жаль, я не раз чув від своїх колег прикрі історії про незаконні схеми персоналу. Коли, скажімо, за тиждень власник бачить лише 80% від реального прибутку. 20% доходу спокійно забирає продавець, тому що немає жодної чіткої звітності по продажам, окрім власне слова того ж таки продавця. Пристрої РРО забезпечують чіткий моніторинг збутих товарів та отриманих за них грошей. У будь-якій сфері бізнесу, коли процеси комп’ютеризуються, усувається так званий людський фактор. Завдяки чому можна налагодити роботу своєї справи та, відповідно, почати швидше розвиватися.

 

Саме тому компанії-учасники Європейської Бізнес Асоціації підтримують обов‘язкове застосування РРО, та надали Міністерству фінансів приміщення, "учбовий клас", і фахового менеджера, який безкоштовно буде навчати всіх бажаючих працювати з касовими апаратами із РРО.

 

Більше того, кожен виданий чек – це частина репутаційного капіталу вашого бізнесу. Він говорить вашому клієнту, що ви несете відповідальність за якість своїх товарів чи послуг і, в разі чого, його права як споживача будуть захищені. Еквівалентом цього стануть лояльні та постійні клієнти і, як результат, стабільний прибуток.

 

До того ж, всі підприємці, які зареєструють свої касові апарати до 1 липня 2015 року, будуть позбавлені клопоту перевірок ДФС на півтора року. Це означає, що можна буде спокійно працювати та не турбуватися про виникнення якихось неприємних ситуацій, які так часто траплялися з нами в минулому.

 

Як представник великого "білого" бізнесу я пишаюся тим, що ми вже давно керуємось європейськими стандартами якості та працюємо відповідно до норм законодавства. Сподіваюсь, що українські менеджери мудрі та далекоглядні достатньо, щоб усвідомити, що найуспішніші бізнеси світу стали такими саме тому, що керувалися чіткими стандартами, на які "відгукувався" покупець. У нас єдиний суддя, і низькою ціною його можна привабити один, максимум два рази.


Использованы материалы ресурса "Сегодня" от 05.06.2015.

Опубликовано на языке оригинала.

 

Обсуждение закрыто.
Соорганизаторы